Forumul Seawolves MC
Navigation :: seawolves.ro
Seawolves.ro :: FAQ :: Căutare :: Membri :: Grupuri :: Înregistrare :: Profil :: Mesaje private :: Autentificare

Marius "Naboki" Tescaru
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Accidente
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Roxana CBR
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 10/Feb/2008
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar Aug 05, 2008 10:39 pm 
Titlul subiectului: Marius "Naboki" Tescaru
Răspunde cu citat (quote)

Nu sunt in masura sa spun ca il stiam la perfectie pe Marius, insa pot sa spun ca mi-a fost prieten....la rugamintea lui Mendoza si a Ramonei pun aceasta poza cu el...
mirceone
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 13/Iun/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Mar Aug 05, 2008 11:38 pm 
Titlul subiectului:

imi este greu sa imi gasesc cuvintele, ne-am intalnit la concertul metallica
nu pot sa cred,,,,,,,,ce s-a intamplat
dumnezeu sa il ierte .
RIDE THE LIGHTNING!!!
RESPECT!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dramet33
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 14/Iul/2008

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 12:23 am 
Titlul subiectului:

deplang disparitia lui Marius,urma sa bem impreuna o palinca de Turda la HRBF,asa convenisem cu el la concert la metallica... Sad durere si lacrimi
ODIHNESTE-TE IN PACE MARIUS ORIUNDE TE-AI AFLA
@};- @};-

kombat
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 08/Apr/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 2:06 am 
Titlul subiectului:

CONDOLEANTE FAMILIEI SI VOUA FRATILOR LUI .

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.

http://www.youtube.com/watch?v=rdyjEaTliyE&feature=related ,

dragstar
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 09/Iul/2008
Locație: Pontus Euxinus - Cetatea Tomisului

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 11:54 am 
Titlul subiectului:

nu mi vine s cred Doamne ca nu mai poate fi printre noi...ca nu mai vine vineri la o bere...am stat langa el vinerea asta la sedinta...si asa imi era frica...eram in dilema...cred ca voi renunta la motor

imi pare nespus d rau...desi il cunosteam d prea putin timp...era unul dintre noi sau dintre voi, nici eu nu mai stiu c sa zic

il am in fata si mi dau lacrimile...doamne c pacat...ai luat un suflet cunoscut si mi e greu s accept pierderea

cand e necunoscut e pacat caci e un suflet, dar cand il cunosti, fie si putin, doare si doare tare...tineretea, visele...totul s a spulberat

CONDOLEANTE FAMILIEI GREU INCERCATE

OMAGIILE MELE CELUI PE CARE L AM CUNOSCUT

REGRET SINCER CA NU MAI ESTI PRINTRE NOI, DAR SUNT CONVINS CA NU VEI FI UITAT, NICICAND, DE FRATII LUPI

Suflet pierdut

E mare pacat ca nu mai esti,
E mare pacat ca dintre noi ai plecat.

Sa fie, oare, mai bine acolo unde esti?

De tu afli, sa dai la frati de stire,
Impacati cu gandul noi sa fim,
Caci, rau nu ti pare de popasul scurt,
Din asta randuiala pamanteasca.

...a lupilor amaraciune

cred ca acesta este ultimul post al lui NABOKI...si tocmai mie imi raspundea Disperat

dragstar a scris:

exista un numar limitat d poastari pacilea, ca m am cam facut simtit p forum...nu as vrea s abuzez

NABOKI RASPUNDE

Incearca, in loc sa pui 10 posturi consecutive, sa dai "edit" la primu si sa adaugi. E putin mai curat. Post nou in general sa da dupa ce tia dat cineva o replica.

Toata stima!
Life is like a hardcore videogame... no option to Save / Load ...

Ultima modificare efectuată dragstar la Mie Aug 06, 2008 3:21 pm, modificat de 6 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cuba
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 02/Apr/2008

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 12:31 pm 
Titlul subiectului:

Am ramas fara replica, adica a venit asa deodata stirea asta, eu il stiam de Marius nu de Naboki , stia sa vorbeasca cu nou venitii la club si sa-i faca sa-si doreasca sa fie bikeri, era al doilea biker si membru seawolves pe care l-am cunoscut de cand v-am descoperit membri seawolves. prietena mea il cunostea de asemenea si a avut acceasi reactie "fara cuvinte pe moment, si statea si se uita la poza si la amintirile ce au ramas in memorie". ce sa mai zic condoleante familiei si celor ce l-au cunoscut. nu trebuia sa se intample da se pare ca cineva sus a avut mare nevoie de el.
Milica
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 08/Feb/2008

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 6:49 pm 
Titlul subiectului:

Mariusica, Dumnezeu sa te ierte si sa te primeasca la el. Esti primul membru al clubului si sper din tot sufletul sa fi ultimul, care ne paraseste in felul asta De iertat nu cred ca are prea multe sa-ti ierte, pentru ca cel putin pentru mine ai fost un prieten si un tovaras cu multi si-ar fi dorit sa aibe.
Stateam si ma gandeam de ce Dumnezeu ii ia tocmai pe acei carora nu ai ce sa le reprosezi, pe cei pe care-i iubesti, pe cei care se cheama ca sunt prieteni, pe cei care ii numesti “fratele meu”, pe cei carora nu le afli pacatele. Nu reusesc sa gasesc raspunsul , insa poate o sa vina o vreme cand o sa inteleg.
Cred in vorba care spune ca stam pe pamant atata timp cat sa ne platim pacatele. Cum spuneam, nu ai avut prea multe. Acum, mi-as fi dorit sa fi plin de pacate, numai sa mai “calarim” impreuna. Ramai in inima mea, cu accentul tau de ardelean simpatic, cu fata ta zambitoare si cu optimismul tau contagios. Sunt putin suparat pe tine ca nu ai tinut cont de ultima vorba pe care mi-ai spus-o vineri, cand m-ai luat de umeri si mi-ai zis “ Milica ai grija de tine, ai grija cum conduci “. Tu ce ai facut? Acum nu mai conteaza.

Sper sa ai grija de noi acolo sus si te asteptam in continuare in fiecare vineri la ora 19 la butoaie, pentru ca sunt convins ca intr-un fel sau altul , o sa fi printre noi.

Asa cum spunea Emil Cioran “ Moartea nu este nimic, moartea cuiva este totul.” ramai in sufletele noastre un lup, numai ca nu mai esti un lup al marii , acum esti un lup al cerului.

Dumnezeu sa te odihneasca in pace !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
kos_shadow
Club fan
Club fan

Locație: Constantza

MesajTrimis: Joi Aug 07, 2008 12:14 am 
Titlul subiectului:

Cuvintele nu mai au rost shi nici loc.......tot sper sa fie un vis urat shi sa ne vedem din nou.........lafel, mereu zambitor shi glumetz.....sa "calarim "impreuna, sa bem o bere.......
dan_s
Black Pirate

Data înscrierii: 18/Feb/2008

MesajTrimis: Joi Aug 07, 2008 8:10 am 
Titlul subiectului:

cuba a scris:
Am ramas fara replica, adica a venit asa deodata stirea asta, eu il stiam de Marius nu de Naboki , stia sa vorbeasca cu nou venitii la club si sa-i faca sa-si doreasca sa fie bikeri,.......ce sa mai zic condoleante familiei si celor ce l-au cunoscut. nu trebuia sa se intample da se pare ca cineva sus a avut mare nevoie de el.

"... stia sa vorbeasca cu nou venitii ..." - completa un minus (dupa umila mea parere) al membrilor clubului - un OM deosebit.

Odihneasca-se in pace.
Drum bun celor care merg la inmormantare.
Condoleante familiei.

Dan
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mendoza
Vizitator

MesajTrimis: Joi Aug 07, 2008 11:18 am 
Titlul subiectului: .....

.....................................................................................
.....................................................................................

ramai fratele nostru !

p.s. deseara,pe la 19-19.30 va astept la ''butoaie'' sa bem cate un ciocanel de palinka in cinstea lui Naboki !

Ultima modificare efectuată de către mendoza la Dum Aug 10, 2008 9:11 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Blade
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 24/Feb/2008
Locație: Balamuc

MesajTrimis: Joi Aug 07, 2008 12:25 pm 
Titlul subiectului:

Dumnezeu sa il ierte..e ingrozitor cand se intampla asa ceva..Fiti puternici lupilor,ca de obicei Crying or Very sad Sad Vorba lui milica,o sa lipseasca accentul ala de ardelean,glumele mereu bune si doza de copilarie pe care o arata uneori.Odihneasca-se in pace!!
Morphine
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 09/Apr/2008
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi Aug 07, 2008 7:25 pm 
Titlul subiectului:

Sa se odihneasca in pace...
Aveti grija de voi prieteni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mirceone
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 13/Iun/2008

MesajTrimis: Sâm Aug 09, 2008 9:36 pm 
Titlul subiectului:

only the goods die young!!!
Sus
AMON@RA
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 12/Aug/2008
Locație: constantza

MesajTrimis: Mar Aug 12, 2008 5:22 pm 
Titlul subiectului: .

acum, cu sigurantza, avem un inger pazitor...
R.I.P. MARIUS ROMULUS TESCARU

mi$u
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Mar Aug 12, 2008 6:11 pm 
Titlul subiectului:

stau citesc si nu imi vine a crede....
cuvintele sunt de prisos...
Dumnezeu sa il ierte!!!

mendoza
Vizitator

MesajTrimis: Lun Aug 18, 2008 10:50 am 
Titlul subiectului: D

SALUT BAIETI! ADINEAURI M-A SUNAT LAVINIA SI TATAL LUI ''NABOKI'' SI M-AU RUGAT SA VA SPUN DACA PUTETI SI CARE PUTETI SA MERGETI ASTA SEARA (EU MUNCESC) LA ''NABOKI'' LA GARAJ SA STATI LA O VORBA SA VEDEM CE ESTE DE FACUT CU MOTOCICLETA SI VOR SA MAI POARTE SI ALTE DISCUTII REF. LA MARIUS. KOS SHADOW SI ANDREI SA MEARGA NEAPARAT(S-A SPECIFICAT). Multumesc!

p.s. ora 19.00 la garaj,in spatele blocului din fata COLONADELOR.
Sus
dragstar
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 09/Iul/2008
Locație: Pontus Euxinus - Cetatea Tomisului

MesajTrimis: Lun Aug 18, 2008 11:04 am 
Titlul subiectului: Re: D

mendoza a scris:
SALUT BAIETI! ADINEAURI M-A SUNAT LAVINIA SI TATAL LUI ''NABOKI'' SI M-AU RUGAT SA VA SPUN DACA PUTETI SI CARE PUTETI SA MERGETI ASTA SEARA (EU MUNCESC) LA ''NABOKI'' LA GARAJ SA STATI LA O VORBA SA VEDEM CE ESTE DE FACUT CU MOTOCICLETA SI VOR SA MAI POARTE SI ALTE DISCUTII REF. LA MARIUS. KOS SHADOW SI ANDREI SA MEARGA NEAPARAT(S-A SPECIFICAT). Multumesc!

p.s. ora 19.00 la garaj,in spatele blocului din fata COLONADELOR.

banuiesc ca e vorba numai d membri Confused

daca nu e asa si pot s ajut cu ceva, ma bag...e si aprape d mine garajul

mendoza
Vizitator

MesajTrimis: Lun Aug 18, 2008 11:12 am 
Titlul subiectului: d

daca era numai pt membri,postam pe topikul pe care ne-membrii nu-l pot vedea deci....este valabil pentru TOTI cei care l-au apreciat si iubit pe Naboki ! SO....? MERGETI!
Sus
Nato
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 15/Iul/2009

MesajTrimis: Joi Iul 16, 2009 9:40 pm 
Titlul subiectului:

Am citi toate postarile voastre si am ramas profund impresionat de relatia dintre membrii clubului. Tot de aici am aflat ca stateam la cateva sute de metri unul de celalat.
Vara trecuta imi aduc aminte ca aveam zona de responsabilitate in Satul de Vacanta si la inceputul lui August eram la Montana pe tereasa. Am auzit sunet de motoare si mi-am dat seama ca e vorba de choppere. Am asteptat linistit pe terasa si cativa baieti s-au asezat la o masa langa portita de la intrare si au inceput sa discute. Dupa cum v-am ami spus, mereu am tras cu urechea ba la ce vorbeati, ba la sunetul motoarelor. Baietii vorbeau despre un accident, am auzit vorbindu-se de o cheta si m-am gandit ca sunteti solidari, exact cum facem si cu colegii de serviciu cand cineva pateste un astfel de necaaz in familie. Sa ii fie tarana usoara. Pe 31 Iulie plec prin Macin spre Campulung Moldovenesc. Din cate am vazut din imagini, accidentul s-a intamplat in muntii Macinului. Voi lua cu mine o lumanare si daca gasesc crucea, o voi aprinde pt Naboki.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Milica
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Vin Iul 17, 2009 8:58 am 
Titlul subiectului:

Nato a scris:
Am citi toate postarile voastre si am ramas profund impresionat de relatia dintre membrii clubului. Tot de aici am aflat ca stateam la cateva sute de metri unul de celalat.
Vara trecuta imi aduc aminte ca aveam zona de responsabilitate in Satul de Vacanta si la inceputul lui August eram la Montana pe tereasa. Am auzit sunet de motoare si mi-am dat seama ca e vorba de choppere. Am asteptat linistit pe terasa si cativa baieti s-au asezat la o masa langa portita de la intrare si au inceput sa discute. Dupa cum v-am ami spus, mereu am tras cu urechea ba la ce vorbeati, ba la sunetul motoarelor. Baietii vorbeau despre un accident, am auzit vorbindu-se de o cheta si m-am gandit ca sunteti solidari, exact cum facem si cu colegii de serviciu cand cineva pateste un astfel de necaaz in familie. Sa ii fie tarana usoara. Pe 31 Iulie plec prin Macin spre Campulung Moldovenesc. Din cate am vazut din imagini, accidentul s-a intamplat in muntii Macinului. Voi lua cu mine o lumanare si daca gasesc crucea, o voi aprinde pt Naboki.

Da. In ziua aia ,mai exact pe 5 august , am pierdut un frate drag noua, cum rar iti este dat sa intalnesti. Noi eram atunci pe terasa la Montana si tocmai ce aflasem vestea si ne intalnisem sa mergem la tulcea sa-l luam. Daca vrei sa ii aprinzi o lumanare,iti suntem recunoscatori. Ca sa gasesti locul, cum vii dinspre C-ta, cu vreo 1-2 km inainte de localitatea Horia, intr-o curba ac de par, pe sensul celalat de mers, exact in mijlocul curbei, o sa vezi o cruce de lemn cu numele lui marius. In curand vom schimba crucea, cu alta de metal
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Sâm Iul 18, 2009 7:03 pm 
Titlul subiectului:

Cu siguranta voi aprinde o lumanare pentru el acolo. Ii voi lasa si o tigara. Sper ca la momentul in care ii veti schimba crucea, sa pot veni si eu pe motocicleta cu voi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Iul 27, 2009 11:04 pm 
Titlul subiectului:

Astazi, la intoarcerea din cursa de Fosani am trecut pe la locul accidentului lui Naboki. Crucea arata bine insa e zgariata probabil de un sofer cu exces de zel care a luat virajul larg cel mai probabil cu o masina mare. Felinarul in schimb e ruginit. Iata pozele.
Sa-i fie tarana usoara.
Sus
mendoza
Vizitator

MesajTrimis: Mie Aug 05, 2009 6:17 pm 
Titlul subiectului:

astazi se implineste un an de la crunta disparitie a bunului Naboki. am fost sunat de Mirceone si de Fane Lupu (care era in mijlocul oceanului ) si am fost rugat sa ii aprind lui Marius cate o lumanare si din partea lor. in weekend am sa fac drumul pana la Horia sa ii aprind o lumanare si sa beau o bere in memoria SA !
AI GRIJA DE TINE SI DE NOI PRIETENE ! riding
Sus
Milica
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Mie Aug 05, 2009 7:36 pm 
Titlul subiectului:

mendoza a scris:
astazi se implineste un an de la crunta disparitie a bunului Naboki. am fost sunat de Mirceone si de Fane Lupu (care era in mijlocul oceanului ) si am fost rugat sa ii aprind lui Marius cate o lumanare si din partea lor. in weekend am sa fac drumul pana la Horia sa ii aprind o lumanare si sa beau o bere in memoria SA !

Foarte frumos din partea lui Mirceone si Fane ca nu ne-au uitat fraticu'. Daca e gata crucea de metal, sambata mergem si noi sa o montam.
Sus
andrei
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 28/Aug/2008

MesajTrimis: Mie Aug 05, 2009 9:41 pm 
Titlul subiectului:

Milica a scris:
mendoza a scris:

Foarte frumos din partea lui Mirceone si Fane ca nu ne-au uitat fraticu'. Daca e gata crucea de metal, sambata mergem si noi sa o montam.

Dumnezeu sa il aiba in paza!

Postati va rog ora la care plecati. As vrea sa merg si eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Delta
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 21/Mar/2009

MesajTrimis: Joi Aug 06, 2009 1:05 am 
Titlul subiectului:

Vin si eu sambata. Odihneascase in pace.
Sus
Milica
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Sâm Aug 08, 2009 9:56 am 
Titlul subiectului:

Azi la ora 13.30 ne vedem la Captain Cook de la Ciresica . Vom merge sa-i montam crucea de metal bunului Naboki.
Sus
constandin
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 10/Mar/2008

MesajTrimis: Sâm Aug 08, 2009 10:04 am 
Titlul subiectului:

Milica a scris:
Azi la ora 13.30 ne vedem la Captain Cook de la Ciresica . Vom merge sa-i montam crucea de metal bunului Naboki.

Am nunti 3 sambete la rand (foto) si nu pot iesi cu motoru' Sad.
Aveti grija la drum si cand ajungeti ambalati motorul si din partea mea o data. Asfalt uscat!

Milica
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Lun Aug 10, 2009 8:52 pm 
Titlul subiectului:

Trebuie sa-i multumim lui nea Victor pentru frumusetea de cruce facuta din flex si luata la pila. O mica opera de arta a iesit. In felul asta, Naboki vei arata la toti cei ce trec pe acolo, ca ai fost si vei ramane un lup Seawolves. Respect pentru ceea ce ai fost si sa te odihnesti in pace, my friend !
Sus
constandin
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 10/Mar/2008

MesajTrimis: Lun Aug 10, 2009 10:17 pm 
Titlul subiectului:

bravo nea' Victore! Arata tare bine. E prins bine simbolul pe cruce ca din poze nu se vede clar?
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Accidente Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum