Forumul Seawolves MC
Navigation :: seawolves.ro
Seawolves.ro :: FAQ :: Căutare :: Membri :: Grupuri :: Înregistrare :: Profil :: Mesaje private :: Autentificare

cartea "Ghidul Motociclistului"

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Educatie si informare moto
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Nato
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 15/Iul/2009
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 9:41 pm 
Titlul subiectului: cartea "Ghidul Motociclistului"
Răspunde cu citat (quote)

Dragii mei, va prezint o noua aparitie editoriala (ce formulare de TV) intitulata :"Ghidul Motociclistului" editata de Paralela 45 in colectia "Practic". Este vorba despre editia a III-a a "Idiot's guide to motorcycling" tradusa in limba romana de Stefan Sovarel. Un ghid bun pt incepatori cu detalii despre partile tehnice ale motorului, intretinere si sfaturi despre tehnica de mers pe strada, depasiri, incadrari pe banda, cum sa te asiguri, cum sa iti alegi un motor Sh, etc. Eu am devaorat cele 290 de pagini in 72 de ore.
http://www.edituraparalela45.ro/fictiune/detalii_carte.php?titluID=1518&sess=f9efc92918dc0fb7d9cd39c1e2ae4b60&uid=0
Eu am cumparat-o din Diverta cu 33,9lei
(la capitolul "cluburi moto din ROmania este trecut si Seawolves cu linkul aferent)

P.S. Alta lectura interesanta:
http://www.pravaliacucarti.ro/Bernhard-Raetzel-Gentleman-ghidul-etern-al-modei-masculine-p-25102-c-251-p.html
Acest "Manual de stil" ne ajuta sa ne alegem hainele, lenjeria, tunosarea, accesoriile. Dupa cum stiti exista costume bussiness si costume de seara la 2 sau 3 nasturi sau la 2 randuri, cu colturi drepte sau rotunjite, cu sau fara pense etc. Cu ajutorul acestei carti invatam ce ni se potriveste in functie de statura si proportii.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Milica
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 08/Feb/2008

MesajTrimis: Sâm Ian 09, 2010 12:36 am 
Titlul subiectului:

Buna treaba Nato
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
plummer
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 15/Iun/2009
Locație: UK

MesajTrimis: Sâm Ian 09, 2010 2:53 am 
Titlul subiectului:

Daca tot facem ceva bun pt colegii de pe forum , Aici gasim partea a 2a pt download, insa eu nu am posturi destule pt a descarca.

Cine ne poate ajuta ?? Very Happy

constandin
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 10/Mar/2008

MesajTrimis: Sâm Ian 09, 2010 10:48 am 
Titlul subiectului:

... varianta in limba engleza.
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Sâm Ian 09, 2010 2:45 pm 
Titlul subiectului:

De ce sa citesti in engleza cand acum cartea este tradusa si adaptata in romana. Si de ce in format electronic si nu pe hartie? In alta ordine de idei, personal nu incurajez astfel de practici. Fara suparare dar oamenii aceia au muncit si 30 de lei nu e deloc o suma mare. Cartea este supusa legilor drepturilor de autor. Si niciodata un fisier.pdf sau .doc nu va inlocui senzatia citirii unei carti in formatul clasic pe hartie. Nici macar acele touch screenuri unde simulezi ca dai pagina. Cred ca administratorii forumului ar trebui sa inlature linkul catre materialul publicat fara acordul editurii.
Din pacate forumul nu are un regulament care sa interzica promovarea materialelor piratate.
Parerea mea Constandin si Plummer, no offence.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
constandin
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 10/Mar/2008

MesajTrimis: Sâm Ian 09, 2010 3:51 pm 
Titlul subiectului:

Nato a scris:
De ce sa citesti in engleza cand acum cartea este tradusa si adaptata in romana. Si de ce in format electronic si nu pe hartie? In alta ordine de idei, personal nu incurajez astfel de practici. Fara suparare dar oamenii aceia au muncit si 30 de lei nu e deloc o suma mare. Cartea este supusa legilor drepturilor de autor. Si niciodata un fisier.pdf sau .doc nu va inlocui senzatia citirii unei carti in formatul clasic pe hartie. Nici macar acele touch screenuri unde simulezi ca dai pagina. Cred ca administratorii forumului ar trebui sa inlature linkul catre materialul publicat fara acordul editurii.
Din pacate forumul nu are un regulament care sa interzica promovarea materialelor piratate.
Parerea mea Constandin si Plummer, no offence.

None taken!
Si eu prefer hartia, insa e mai ecologic sa citesti in format electronic.
Pentru motociclistii ecologisti am postat PDF-ul ala. Din pacate eu nu m-am numarat printre ei de data asta, cartea am cumparat-o si eu, online.... 25 ron
http://www.totulredus.ro/turism-si-timp-liber/ghidul-motociclistului-la-magazinul-tamada-74821/

plummer
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 15/Iun/2009
Locație: UK

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 1:10 am 
Titlul subiectului:

Nici eu nu m`am suparat ... ai dreptate in legatura cu drepturile de autor . Dar daca tot am gasit ceva deja postat pt a fi descarcat , am zis ... De ce nu ? Evil or Very Mad

Ideea era pt ajutor si nu de a face rau nimanui Sad

Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Ian 11, 2010 9:21 am 
Titlul subiectului:

O.K. Constandin. Ideea de a cumpara o carte in varianta electronica din considerente ecologice mi se pare mai mult decat onorabila. Felicitari.
Daca doriti putem vehicula aici cateva idei din aceasta carte pentru a convinge si alti "calareţi" sa o citeasca.

Sus
Corneliu
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 03/Dec/2009

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2010 1:49 pm 
Titlul subiectului:

Foarte buna cartea, mai ales pentru incepatori. Cand ma urc pe motor, imi aduc aminte de anumite subiecte, in functie de situatie. Merita recitita din cand in cand.
O recomand celor ce cred ca le stiu pe toate. Very Happy

Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Educatie si informare moto Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum