Forumul Seawolves MC
Navigation :: seawolves.ro
Seawolves.ro :: FAQ :: Căutare :: Membri :: Grupuri :: Înregistrare :: Profil :: Mesaje private :: Autentificare

Motorul meu si eu... sau invers
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Welcome to the home of Seawolves M.C.
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
constandin
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 10/Mar/2008
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm Dec 12, 2009 10:51 pm 
Titlul subiectului: Re: Honda Steed VLX 400 cmc
Răspunde cu citat (quote)

Corneliu a scris:
Hai sa va prezint si eu noua mea achizitie: Honda Steed VLX 400 cmc, 50 CP, 1994, 41.000 km la bord. Am cumparat-o din Bucuresti de la un membru Chopper Academy. Fiind primul motor, mi se pare suberba si parca e mai frumoasa cu fiecare atingere de carpa cu polish pentru crom. Laughing
Are ceva accesorii, dar cred ca in viitorul apropiat nu ma voi abtine fara ceva achizitii de pe louis.de sau highwayhawk.com, sa vedem cum stam cu bugetul.
Astept pareri si sfaturi de la voi. Ce ziceti?

Da, arata bine! S-o stapanesti sanatos, fara incidente neplacute. Poate la primavara ni te alaturi cu ea la prima iesire in grup.

Corneliu
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 03/Dec/2009

MesajTrimis: Sâm Dec 12, 2009 11:02 pm 
Titlul subiectului:

Multumesc. Cu siguranta, abia astept sa ma alatur grupului vostru la primavara. Pana atunci, fac ture cu ea "pe racoare", mai surubaresc cate ceva si ma echipez corespunzator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
plummer
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 15/Iun/2009
Locație: UK

MesajTrimis: Dum Dec 13, 2009 12:16 am 
Titlul subiectului:

Sa o stapanesti sanatos ... frumoasa foc bravo

Asfalt uscat si sa te bucuri de ea Cool

Nato
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 15/Iul/2009

MesajTrimis: Dum Dec 13, 2009 2:05 pm 
Titlul subiectului:

Felicitari pt motor. Arata foarte bine. Sa ai grija de ea si de tine. La multi kilometri impreuna!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Corneliu
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Joi Dec 17, 2009 11:51 am 
Titlul subiectului:

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase. Ma gandesc sa schimb ghidonul cu unul tip "drag", comenzi avansate si sa montez o alarma cu pager. Pana la primavara, ne facem planuri.
Azi aveam programare pentru examen in poligon, dar s-a amanat din cauza poleiului. Pana in martie, avem tot timpul - a zis politzaiul. Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
constandin
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Joi Dec 17, 2009 12:09 pm 
Titlul subiectului:

Corneliu a scris:
Azi aveam programare pentru examen in poligon, dar s-a amanat din cauza poleiului. Pana in martie, avem tot timpul - a zis politzaiul. Crying or Very sad

Ehhh, asta e, nu te descumpani! Adevarul e ca din cate se aude, vine iarna si la noi. Si ca sa ma indulcim un pic situatia asta amara, iti spun ca cu toate ca nu ai dat inca poligonul, tot esti binevenit vinerea alaturi de noi la o bere in Phoenix2 Smile.

Corneliu
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Joi Ian 14, 2010 4:08 pm 
Titlul subiectului:

Cu bucurie in suflet va anunt ca de astazi sunt motociclist cu acte in regula, adica am promovat examenul pentru categoria A.
Normal ca si motorul a asteptam acest moment si l-am mai cosmetizat putin in aceasta perioada. Acum astept cu nerabdare o zi mai frumoasa pentru prima iesire pe soselele patriei. Iata cateva poze recente:

DSC_7592 (Large).JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  125.96 kb
 Vizualizat:  de 583 ori

DSC_7592 (Large).JPG

DSC_7589 (Large).JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  124.36 kb
 Vizualizat:  de 593 ori

DSC_7589 (Large).JPG

DSC_7587 (Large).JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  124.28 kb
 Vizualizat:  de 554 ori

DSC_7587 (Large).JPG

Sus
constandin
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Joi Ian 14, 2010 4:25 pm 
Titlul subiectului:

Corneliu a scris:
Cu bucurie in suflet va anunt ca de astazi sunt motociclist cu acte in regula, adica am promovat examenul pentru categoria A.
Normal ca si motorul a asteptam acest moment si l-am mai cosmetizat putin in aceasta perioada. Acum astept cu nerabdare o zi mai frumoasa pentru prima iesire pe soselele patriei. Iata cateva poze recente:

Bravo Cornelush, felicitari! Sa-l stapanesti sanatos (carnetul) si sa nu trebuiasca sa-l arati prea des la militieni.
Si motorul arata bine, te asteptam vineri la o bere si un pufait de narghilea.

mihaict
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 11/Mar/2008
Locație: ograda lu maza

MesajTrimis: Joi Ian 14, 2010 4:48 pm 
Titlul subiectului:

Felicitari Domnule Motociclist cu acte in regula!!! Atat actele, cat si motorul trebuiesc botezate! Te asteptam vineri la Phoenix2 sa bem o bere impreuna in cinstea evenimentului! yuppy noroc
Sus
plummer
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Joi Ian 14, 2010 6:24 pm 
Titlul subiectului:

Astea sunt vesti f bune ... Sa stapanesti sanatos si motorul si carnetul hellooo

Asfalt uscat ... Cool

kos_shadow
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 08/Feb/2008
Locație: Constantza

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 10:48 am 
Titlul subiectului:

Felicitari maxime. Asfalt uscat shi fara incidente. Shi alatura-te vineri seara la o bere (sau mai multe) la Phoenix 2.
plummer
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 6:37 pm 
Titlul subiectului:

kos_shadow a scris:
Felicitari maxime. Asfalt uscat shi fara incidente. Shi alatura-te vineri seara la o bere (sau mai multe) la Phoenix 2.

PS : Si FARA motoreta ... ca aici e cu alcool grrrrr Very Happy

Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 8:02 pm 
Titlul subiectului:

Eu nu as da niciodata 1Km de mers pe motor pt o jumate de bere. Merg cu motorul si las berea. Felicitari pt permis. Stiu care e sentimentul sa stai cu motorul in garaj si sa iei permisul. Ce nu ai iesit dupa ce ai luat examenul? Very Happy Eu m-am dus cu motorul la Politia rutiera sa imi iau adeverinta inlocuitoare a permisului Very Happy La multikilometri fara incidente.
Si ai mare grija, cica nu exista motociclist care nu a cazut ci motociclist care nu a cazut INCA. Eh o mai culci la viteza mica, life sucks, shit happends. De-aia vreau crashbar Very Happy

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Corneliu
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Dum Ian 17, 2010 6:00 pm 
Titlul subiectului:

Am dat ceva ture cu ea prin curtea firmei sambata, am evitat sa ies pe strada pentru ca imi era foarte frig. Macar am antrenat cainii din curte (habar n-aveam ca maidanezii pot alerga cu 50 km/h). Cred ca e mai bine ca macar primii 500 km sa-i fac prin plimbari scurte, pe sosele necirculate, pana ma obisnuiesc cu motorul si el cu mine. Multi m-au sfatuit sa merg la inceput singur, pana prind o minima experienta, apoi sa ma alatur grupului, pentru a nu-i deranja pe altii. Abia astept o zi cu temperatura acceptabila pentru prima plimbare.
Sus
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 1:47 am 
Titlul subiectului:

Mie-mi zici? In fiecare dimineata ma uit daca e uscat pe jos si arunc un ochi la termometru. Cred ca mai avem de asteptat. Eu ptimii 750Km i-am facut in prima luna numai prin oras. Daca ai permis categoria B de ceva ani, nu mai e atat de greu ca la un motociclist doar cu "A". Stii cat de cat la ce sa te astepti, o iei usurel pe bulevard apoi prin Mamaia si iti faci "mana" adica iti formezi reflexe. Si eu sunt la inceput. Mult succes si asfalt uscat!
Sus
zubby
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 12/Dec/2009
Locație: babadag(tranzit la abadag)

MesajTrimis: Vin Ian 22, 2010 3:38 pm 
Titlul subiectului:

sunt un fan moto si cred k nu e zi sau sapt sa nu arunc kte un oki pe aici pe forum....
ma poate ajuta si pe mine cineva??
mi-am luat o cagiva mito de 125 si acte de 50 "stiu k nu e bine si am realizat" dar cam tarziu..Disperat
nu sunt teribilist dar cred k e timpul sa renunt la ea...dupa kte accidente am vazut.. ce moto m-ai sfatui sa-mi iau 1'60 55-60kg as vrea tot ceva mai mic la cmc max 250 Smile enduro sau choper?

25012009(023).jpg
 Descriere:
prea la anturaj cred k tre sa renunt..
 Mărime fișier:  297.36 kb
 Vizualizat:  de 591 ori

25012009(023).jpg

constandin
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Vin Ian 22, 2010 4:50 pm 
Titlul subiectului:

zubby a scris:
sunt un fan moto si cred k nu e zi sau sapt sa nu arunc kte un oki pe aici pe forum....
ma poate ajuta si pe mine cineva??
mi-am luat o cagiva mito de 125 si acte de 50 "stiu k nu e bine si am realizat" dar cam tarziu..Disperat
nu sunt teribilist dar cred k e timpul sa renunt la ea...dupa kte accidente am vazut.. ce moto m-ai sfatui sa-mi iau 1'60 55-60kg as vrea tot ceva mai mic la cmc max 250 Smile enduro sau choper?

Pai raspunsul nu-i chiar atat de greu de gasit. Tie mai mult si mai mult ce ti-ar placea: un chopper sau un enduro?
Oricum, un chopper sub 400 cmc cred ca gasesti destul de greu.

Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Sâm Ian 23, 2010 7:42 am 
Titlul subiectului:

Salut zubby. Primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti dai seama ce iti doresti. Unii vor pe coclauri sa mearga prin MAcin, padure, dealuri etc, altii isi doresc sosea, pozitie comfortabila. Gandeste-te la ce iti doresti de la motorul tau. Un chopper de 500cmc daca nu e de la Kawasaki, nu e ata de rapid. Eu am facut scoala pe un Kawa Eliminator de 250 si era rapid, poate la feld e rapid ca Shadowul de 600 pe care il am acum. Mai ales ca ai experienta pe 2 roti. Nu ar trebui sa iti fie frica ci doar sa ai autocontrol. Gandeste-te bine si nu uita ca pe sosea un enduro nu sta la fel de bine ca un chopper iar in padure un chopper nu sta bine deloc. Un dual sport e bun la tavaleala si in oras etc.
Sus
zubby
Newbie
Newbie

MesajTrimis: Sâm Ian 23, 2010 4:05 pm 
Titlul subiectului:

Nato a scris:
Salut zubby. Primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti dai seama ce iti doresti. Unii vor pe coclauri sa mearga prin MAcin, padure, dealuri etc, altii isi doresc sosea, pozitie comfortabila. Gandeste-te la ce iti doresti de la motorul tau. Un chopper de 500cmc daca nu e de la Kawasaki, nu e ata de rapid. Eu am facut scoala pe un Kawa Eliminator de 250 si era rapid, poate la feld e rapid ca Shadowul de 600 pe care il am acum. Mai ales ca ai experienta pe 2 roti. Nu ar trebui sa iti fie frica ci doar sa ai autocontrol. Gandeste-te bine si nu uita ca pe sosea un enduro nu sta la fel de bine ca un chopper iar in padure un chopper nu sta bine deloc. Un dual sport e bun la tavaleala si in oras etc.

ms de sfat dar nu vreau viteza...."sa ma omor singur sa ma omoare altul..." in + babadagul are soselele vai de capul lor si avand in vedere k imi place pescuitul...cred k voi opta pt un enduro....
ms de sfat si asfalt uscat

Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Dum Ian 24, 2010 9:30 am 
Titlul subiectului:

Atunci asteptam la topicul " Motorul meu si eu... sau invers" fotografii cu tine calare.
Sus
zubby
Newbie
Newbie

MesajTrimis: Dum Ian 24, 2010 1:59 pm 
Titlul subiectului:

am o poza acolo....Wink hellooo
cozmaiulian
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 22/Dec/2008
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 10:44 am 
Titlul subiectului: Nu dati banii pe prostii, luati o Honda la copii.

Salutare fratilor. De aproximativ 1 an sunt fericitul posesor al unei Honda CBF 600N cu care ma inteleg de minune. Asteptand vara, sper sa mai asfalteze mazare strazile ca sunt praf dupa zapada asta si o sa face slalom printre gropi daca nu le plombeaza. In rest numai de bine si asfalt uscat. Inca ceva: voi cum v-ati convins prietenele sa urce cu voi pe motor? don't know

DSCF4443.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  606.57 kb
 Vizualizat:  de 543 ori

DSCF4443.JPG

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 11:44 am 
Titlul subiectului:

Salut Iulian.
In primul rand nu Mazare asfalteaza strazile ci SCIL Comfort Urban in functie de banii alocati de la bugetul local. Cand era zapada pe strazi, multi cetateni tipau ca Wolele curata zapada cu lama la 5cm deasupra asfaltului, tocmai pentru a nu deteriora covorul asfaltic. Pe unde s-a curatat bine, vezi bulevardul Aurel Vlaicu, asfaltul a avut de suferit si urmeaza reparatiile insa pana nu vor fi afara 10-15 grade, asfaltul pus in gropi nu s-ar fixa. Ce ne ramane de facut? Sa circulam pe Tomis, Mamaia, I.C.Bratianu, Mangaliei, Lapusneanu, Soveja, 1 Mai si pe unde mai este asfaltul bun. Prin Peninsula e greu pt ca se asteapta fonduri structurale de multa vreme pt a reabilita Peninsula d.p.d.v. estetic.
Referitor la consoarte pe motor, eu Deliei, care nu era deloc incantata cand ma auzea ca vreau motor, i-am cumparat o casca frumoasa si am luat-o la plimbare. I-a placut dar nu prea mult. Nu vreau sa par egoist dar ma bucur. E mai usor si mai frumos sa mergi singur pe motor, daca o iiei cu tine, sa nu faci greseala sa iti iei sisitem de comunicatie cu pasagerul pt ca in mers te va tine de vorba. Si nu in ultimul rand, e cel mai bine sa fii raspunzator doar pentru viata ta pt ca in cazul unui accident, tu te mai poti arunca de pe motor sau il poti culca dar pasagerul nu vede ce vezi tu si nu gandeste la fel, e o victima aproape sigura.
Sa se usuce afara odata si sa putem iesi zilnic. M-am saturat de stat in casa.

Sus
CleoBoy
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 22/Ian/2010
Locație: Navodari

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 8:19 pm 
Titlul subiectului:

urmeaza si poza cu mine calare Smile

file_264235_phpi9qwvF.jpg
 Descriere:
Baraitoarea mea :))
 Mărime fișier:  354.92 kb
 Vizualizat:  de 581 ori

file_264235_phpi9qwvF.jpg

Sus
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 8:44 pm 
Titlul subiectului:

Frumoasa foc. Sa va distrati impreuna si sa te poarte in locuri frumoase. Cred ca odata si odata o sa ma urc si eu pe un polizor sa vad cum e...treaba e ca am picioarele scurte si vitezanele chiar si cele de 125 sau 250 sunt inalte.
Sus
sorinm
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 26/Feb/2008

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 9:32 pm 
Titlul subiectului:

asta e motorul lui Anca, l-ai cumparat prin primavara lui 2009 nu?
Sus
CleoBoy
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 22/Ian/2010
Locație: Navodari

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 10:17 pm 
Titlul subiectului:

eu acum l`am cumparat Smile si da a fost al unei tipe anca roxana insa eu l-am luat de la un baiat

Nato la mine nu`i problem .... am aproape 2 m cel putin baraitoarea asta imi vine perfect ( zic eu ) . daca ne intalnim vreodata iti dau de`o tura daca vrei
Sus
cozmaiulian
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 22/Dec/2008
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 1:10 pm 
Titlul subiectului: Vreau cald

Stie cineva cand vine caldura ??? don't know
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Nato
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 1:40 pm 
Titlul subiectului:

Azi! Eu am scos mototrul de la 8:00 E soare si e bine. Maine se innoreaza Sad Hai scoate motorul ca abia asteapta sa simta asfalt sub gume Smile
Sus
Corneliu
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 8:38 pm 
Titlul subiectului:

Bravo, ai avut curaj sau ai fost imbracat gros? Si pe mine m-a batut gandul astazi sa ies la o plimbare, am echipamentul la birou si am avut o mica pornire sa-mi schimb cravata cu geaca de piele si sa ies cu motorul, dar mi s-a parut frig si am renuntat. Maine cred ca o sa cedez ispitei, doar sa fie vreme ok. Oricum, a venit primavara!!! Asfalt uscat tuturor!!!
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Welcome to the home of Seawolves M.C. Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 3 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum