Forumul Seawolves MC
Navigation :: seawolves.ro
Seawolves.ro :: FAQ :: Căutare :: Membri :: Grupuri :: Înregistrare :: Profil :: Mesaje private :: Autentificare

Pareri despre site
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Welcome to the home of Seawolves M.C.
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
hanson
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 07/Feb/2008
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 9:11 am 
Titlul subiectului: Pareri despre site
Răspunde cu citat (quote)

da-ti-va cu parerea despre site, pareri pro si contra, plusuri si minusuri, lipsuri etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Milica
Seawolf
Seawolf

Data înscrierii: 08/Feb/2008

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 9:53 am 
Titlul subiectului:

Suuuuuuuuuuuuuuper misto pana acum site-ul. Bravo baieti :lol:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mendoza
Vizitator

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 10:31 am 
Titlul subiectului: cam greutz...da bun!

:shock:
Sus
cotizatie
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 3:06 pm 
Titlul subiectului:

beeeetttoooonnnnnn !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cocaine
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 3:29 pm 
Titlul subiectului:

deci,parerea mea,care este...ca e pa persoana fizica :lol: :lol: ..e ca atmosfera ar trebui inviorat putin...ma refer la culoarea fondului!!
Moldoveanu
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Sâm Feb 09, 2008 6:02 am 
Titlul subiectului: las ca vine baiatu

Pai... e negru ca e negru. Ca daca era alb era alb. Da!

Oricum acuma (februarie 2008) .. e in lucru... mai skimbam, mai modificam. O sa fie mai bine!

Situ, cu tot ce trebe... o sa fie online pana da primavara. Nu dau o data exacta... lucram la el... incet da sigur. Si sa moara mama lu gelu... facem site de site Very Happy sa rasune valea...

Pentru curiosi... iaka o poza:
http://www.seawolves.ro/preview/homepagepreview.html

stoeanp
Club fan
Club fan

Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm Feb 09, 2008 8:21 am 
Titlul subiectului:

arata super site-ul. la anunturi pe forum, cum poti adauga poze?
djtibihr
Newbie
Newbie

Locație: romania

MesajTrimis: Sâm Feb 09, 2008 12:38 pm 
Titlul subiectului: salut tuturor

Este super forumul abia astept sa vad situl o zii buna in continuare
Moldoveanu
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Sâm Feb 09, 2008 2:09 pm 
Titlul subiectului:

Treaba cu montatu de poze inca nu functzioneshte, da' o rezolvam zilele astea.
pepe
Club fan
Club fan

Locație: constangeles

MesajTrimis: Dum Feb 10, 2008 6:20 pm 
Titlul subiectului:

FOARTE TAREEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
madcox
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Dum Feb 10, 2008 7:18 pm 
Titlul subiectului:

frumos pana acum, exceptand culoarea fundalului. sa fie mai vioaie...in timp iti si oboseste ochii. aaaa, si iconitele emotive sunt naspa. Very Happy Smile Sad Surprised :shock: Confused Cool :lol: kiss Razz Disperat Crying or Very sad Evil or Very Mad Rolling Eyes Wink hellooo don't know Idea :arrow:
Sus
admin
Administrator

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 12:15 am 
Titlul subiectului: Attachments

Merg acuma si attachmenturile. Se pot baga poze.
Sus
kos_shadow
Club fan
Club fan

Locație: Constantza

MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 12:42 pm 
Titlul subiectului:

E supert forumul! aseptam cu interes shi site-ul!!!!!
Naboki
Club fan
Club fan

Locație: Consturda

MesajTrimis: Mar Feb 12, 2008 3:25 pm 
Titlul subiectului:

Bravo! Felicitari! Respectele mele pentru cine munce la treaba asta!

Daca e de Beta test - io va dau bug-urile mele:
1. nu am primit inca mailu de activare de cont, dar ma pot loga si posta
2. fundalu la campurile de scriere - nu se vede cursoru, nu stii unde te afli in text - nu se vede nici ala de mouse nici ala cu care scrii.
3. Upload de avatar - acu vro cateva zile nu mergea de nici o culoare (nici img code, nici link direct) - am vazt ca acu merge - Bravo!
4. Semnatura - configurata, da nu se vede
5. iconitele de la threaduri - alea cu New Posts, Popular, etc. - nu se vede clar diferenta intre New posts si New Popular

Daca mai vreti sa testam ceva vrodata, si ma gasiti online (Mess.), va ajut cu placere.

Numa bine!

Marius

P.S.: Stiu ca lucrati la site, deci nu as vrea sa va bat la cap cu ce stiti deja. Asa ca, daca vreti o parere despre ceva punctual (lucram la x chestie - ce crezi despre ea?) intrebati si vi se va raspunde
Sus
admin
Administrator

MesajTrimis: Mar Feb 12, 2008 3:44 pm 
Titlul subiectului:

Naboki a scris:

--- sa verifici pls si bulk'ul din mail, sa nu o fi luat ca spam. Daca nu, sorry, o fi fost vreo problema cu serveru' atunci. Acum primesti notificari?
2. fundalu la campurile de scriere - nu se vede cursoru, nu stii unde te afli in text - nu se vede nici ala de mouse nici ala cu care scrii.
--- te referi la fundalul din fereastra in care scrii postul?
3. Upload de avatar - acu vro cateva zile nu mergea de nici o culoare (nici img code, nici link direct) - am vazut ca acu merge - Bravo!
--- merge acuma... trebuie doar sa fie maxim 100x100, in plus am bagat si 2 galerii de imagini pt avatar Wink... more to come
--- nu bifasei de la profil "Adaugă întotdeauna semnătura mea la mesaje" Wink - am bifat io.

Daca mai vreti sa testam ceva vrodata, si ma gasiti online (Mess.), va ajut cu placere.

Numa bine!

Marius
Sus
Naboki
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Mar Feb 12, 2008 3:56 pm 
Titlul subiectului:

admin a scris:
Naboki a scris:

--- sa verifici pls si bulk'ul din mail, sa nu o fi luat ca spam.
Daca nu, sorry, o fi fost vreo problema cu serveru' atunci. Acum primesti notificari?

----am verificat, n-a intrat. Notificarea de mesaj nou a venit repede acuma. Oricum, uzeru ar trebui sa isi autorizeze contu inainte sa poata posta.

--- te referi la fundalul din fereastra in care scrii postul?
---da

3. Upload de avatar - acu vro cateva zile nu mergea de nici o culoare (nici img code, nici link direct) - am vazut ca acu merge - Bravo!
--- merge acuma... trebuie doar sa fie maxim 100x100, in plus am bagat si 2 galerii de imagini pt avatar Wink... more to come
---receptionat!

--- nu bifasei de la profil "Adaugă întotdeauna semnătura mea la mesaje" Wink - am bifat io.
--- Da, stiu, am debifat acuma si vroiam sa bifez la loc - nu mergea cu ea bifata :twisted: Vad ca mere acuma.

Numa bine!

Marius

Am descoperit in spam mailu cum ca contu a fost activat, da ala de activare propriu-zis nu a ajuns niciodata.

Am mai vazt ceva:

1. tot legat de campu de editare post: in functie de ce si cum ma misc cu scrollu, o parte e mai inchis si o parte mai deschis ca si culoare - fac un printscreen si trimit daca vrei
2. emoticoanele le adauga doar la sfarsitu mesajului, nu acolo unde ai cursoru - daca le alegi cu click pe chestia din stanga.
3. Fundalu furumului arata ok, da are o problema - nu are contrast cu culorile - uita-te la ce am scris cu albastru ca e destul de obositor de citit, rosu e mult mai rau.
Later EDIT: 4. Setarile de semnatura nu se updateaza in toate postuile mele, i.e. - am posturi de cand nu mergea sig. - acolo nu apare deloc. Unde apare, se si updateaza.

Life is like a hardcore videogame... no option to Save / Load ...
Sus
sick
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 10/Feb/2008

MesajTrimis: Mie Feb 13, 2008 9:33 pm 
Titlul subiectului: critica constructiva.

Per total forumul arata bine. Un constrast intre background si forum ar fi fost mai indicat pentru ca daca stai foarte mult te oboseste negru ( acum nu e problema, dar cand veti avea vreo 200 de utilizatori online care vor sta sa rasfoiasca pe putin 1 ora devine obositor). Ca sa nu fiu inteles gresit nu ma refer la un contrast de genu alb- negru sau mai stiu eu ce culori complementare dar sa incerce adminu ( fara sa mi-o ia in nume de rau ) sa faca ceva de genul: http://www.burnthefields.com/ ( nu neaparat asa, ceva cu niste dungi ca sa nu umble nici foarte mult la aspect ) dupa 20 de min de browsing deja mi se inchid ochii.(cel putin asta e parearea mea, dar majoritatea lucram si deja e obositor cand ajungi seara acasa si vezi negru in fata ochilor.
A 2-a si ultima idee ar fi ca la profil sa se mai adauge niste sectiuinu la tabul "despre mine " cum ar fi moto "permis suspendat" Laughing sau chestii de genu. gaseste el adminu ce sa puna.
In rest numai bine si asflat uscat.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
admin
Administrator

MesajTrimis: Mie Feb 13, 2008 10:31 pm 
Titlul subiectului: ok

Fratilor... io va intzeleg si va respect parerile.

Da' problema se pune la modul... ce nu e in regula functzional la situ asta... care e numai forum decocamdata. Ce ati mai vrea sa aveti aici, ce nu va place cum merge, ce probleme functionale gasiti, probleme de navigare, probleme de browsing, probleme de postare, messaging... NU probleme de adaptare.

Situ asta e cu negru la fel cum altu e cu alb. Unuia'i place negru cum altuia'i place alb. Da situ asta e negru... pentru ca in nemernicia mea, ca un turbat cacaine nu's, m'am gandit ca sugerand ideea de asfalt uscat pe fundal (si crapat ca'i romanesc) o sa'l ajute pe motociclistu de toate zilele sa se simta mai in elementul lui... numa asfalt in oki! Si pentru ca un site de motociclisti ar trebui sa fie negru, asa cum un site pentru majorete ar trebui sa fie roz. Sigla Seawolves e neagra, tricourile Seawolves is negre, steagul Seawolves e negru... io am zis ca negru (si oleaca de albastru) e o culoare care e parte din identitatea Seawolves. Sa zici ca'i prea mult negru e ca si cum i'ai reprosha unui castravete ca'i prea verde. Parerea mea... care am bagat de mi'au iesit okii si la ce e pana acuma Smile, si dupa ce am avut aprobarea (si chiar sugestia) tovarasilor din conducere Very Happy. Da' chiar credeti ca Seawolves Bikers Constanta ar fi trebuit sa aiba un site mai alb si voios?

Daca dor ochii dupa ce stai prea mult calare pe el... io zic ca'i foarte bine. E un fel de senzatie tare asa cum e aia cand te doare curu de stat prea mult in sa Cool ... Si ar fi fain sa nu mai scrieti cu albastru pe gri, sau cu alte culori care nu se vad bine pe gri... ca nu se vede bine din acelasi motiv din care nu se vede nici pe caiet cand scrii cu Pic.

In rest... asteptam in continuare pareri si sugestii care sa duca la dezvoltarea sitului, nu la schimbarea lui. Decat daca se intruneste numarul minim de voturi ?! Smile

Va multumesc pentru intelegere si sprijin.
Sus
mecanicu` lu` peshte
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 7:33 am 
Titlul subiectului: Re: ok

admin a scris:
Fratilor... io va intzeleg si va respect parerile.

Da' problema se pune la modul... ce nu e in regula functzional la situ asta... care e numai forum decocamdata. Ce ati mai vrea sa aveti aici, ce nu va place cum merge, ce probleme functionale gasiti, probleme de navigare, probleme de browsing, probleme de postare, messaging... NU probleme de adaptare.

Situ asta e cu negru la fel cum altu e cu alb. Unuia'i place negru cum altuia'i place alb. Da situ asta e negru... pentru ca in nemernicia mea, ca un turbat cacaine nu's, m'am gandit ca sugerand ideea de asfalt uscat pe fundal (si crapat ca'i romanesc) o sa'l ajute pe motociclistu de toate zilele sa se simta mai in elementul lui... numa asfalt in oki! Si pentru ca un site de motociclisti ar trebui sa fie negru, asa cum un site pentru majorete ar trebui sa fie roz. Sigla Seawolves e neagra, tricourile Seawolves is negre, steagul Seawolves e negru... io am zis ca negru (si oleaca de albastru) e o culoare care e parte din identitatea Seawolves. Sa zici ca'i prea mult negru e ca si cum i'ai reprosha unui castravete ca'i prea verde. Parerea mea... care am bagat de mi'au iesit okii si la ce e pana acuma Smile, si dupa ce am avut aprobarea (si chiar sugestia) tovarasilor din conducere Very Happy. Da' chiar credeti ca Seawolves Bikers Constanta ar fi trebuit sa aiba un site mai alb si voios?

Daca dor ochii dupa ce stai prea mult calare pe el... io zic ca'i foarte bine. E un fel de senzatie tare asa cum e aia cand te doare curu de stat prea mult in sa Cool ... Si ar fi fain sa nu mai scrieti cu albastru pe gri, sau cu alte culori care nu se vad bine pe gri... ca nu se vede bine din acelasi motiv din care nu se vede nici pe caiet cand scrii cu Pic.

In rest... asteptam in continuare pareri si sugestii care sa duca la dezvoltarea sitului, nu la schimbarea lui. Decat daca se intruneste numarul minim de voturi ?! Smile

Va multumesc pentru intelegere si sprijin.

bine ca esti du destept nenea adminu`!

oricum eu sunt de acord cu tot ce spui!

Milica
Seawolf
Seawolf

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 8:29 am 
Titlul subiectului:

Eu sunt super incantat de culorile astea si mi-ar place sa ramana asa.
Sus
Naboki
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 4:03 pm 
Titlul subiectului:

Inca una de la mine:
In forum, la lista de threaduri, unde e coloana de "last post", ar fi frumos sa fie si un link direct catre acest "Last post" - daca ai citit threadu si e lung, e bine si frumos sa te poti duce la ultimu post. De obicei se linkeaza la textu "Last post by", iar numele linkeaza la profilu utilizatorului (asta merge deja).

Ar fi fain ca membrii clubului sa poata avea o sectiune unde sa isi poata uploada poze, gen galerie personala - poze din calatorii, cu motocicleta personala, de pe la reparatii, etc. Smile

Numa bine!

Marius

Sus
admin
Administrator

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 4:35 pm 
Titlul subiectului:

Naboki a scris:
Inca una de la mine:
In forum, la lista de threaduri, unde e coloana de "last post", ar fi frumos sa fie si un link direct catre acest "Last post" - daca ai citit threadu si e lung, e bine si frumos sa te poti duce la ultimu post. De obicei se linkeaza la textu "Last post by", iar numele linkeaza la profilu utilizatorului (asta merge deja).
Este langa nume o iconitza mica mica alba... un patratzel ... dupa sageata. Daca dai click pe el te duce la ultimul post. Dar e buna observatia... o sa vedem cum facem sa'l facem putin mai mare.

Ar fi fain ca membrii clubului sa poata avea o sectiune unde sa isi poata uploada poze, gen galerie personala - poze din calatorii, cu motocicleta personala, de pe la reparatii, etc. Smile
Pai o sa facem pe site'ul la care se lucreaza, in sectiunea speciala pentru membri, o prezentare a membrilor... unul cate unul, cu o compunere mica la fiecare, cu poze etc. Oricum oricine poate deschide oricand un nou topic in forum Wink

Numa bine!

Marius
Sus
ted
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 13/Feb/2008

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 8:24 pm 
Titlul subiectului:

felicitari pentru initiativa

alegerea culorilor e una buna(mai ales ca,din ceea ce spune adminul e si o simbolistica in spatele lor).dar,culoarea default a fontului,eu va vad de pe un crt calibrat pentru editare foto si mi se pare ca nu ar strica un pic de contrast ,un alb mai puternic,pentru culoarea textului.cred ca pe lcd,si pe monitoare mai slabute de birou problema se agraveaza
in rest numai bine

ps:pentru ca forumul e inca la inceput,va dau spre exemplu un forum extern,destul de vechi, http://www.mvagusta.net/forum/ .poate reusiti sa faceti rost de softul folosit.pentru ca e cel mai bun dintre toate pe care le-am vazut/utilizat..chiar si invision power board folosit pe forumuri ca softpedia/motoretizm/tanga Smile
Sus
admin
Administrator

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 12:19 am 
Titlul subiectului:

offfffffffff Sad
Sus
testorica
Newbie
Newbie

Data înscrierii: 14/Feb/2008

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 12:36 am 
Titlul subiectului: scot casca si salut...

salutari la toti si toate ... Smile
Naboki
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 1:43 pm 
Titlul subiectului:

Vazt poza cu site-u!
Imi place! abia astept o varianta functionala!

Marius

Sus
dan_s
Black Pirate

Data înscrierii: 18/Feb/2008

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 3:54 pm 
Titlul subiectului:

Deosebit site-ul vostru. Mie-mi place. SUCCES
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Naboki
Club fan
Club fan

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 12:25 pm 
Titlul subiectului:

Smile Am vazt icoanele schimbate la threaduri Smile asa da, e mult mai vizibil! Mai trebe textu ala cu Last post.. Smile

Btw - am vazut pe alte forumuri o chestie de genu "Quick reply" - adica deschide in josu paginii cu threadu o zona in care poti scrie un reply repede, limitat ca si optiuni, dar care nu te mai baga in pagina noua si te lasa sa vezi si threadu.

Noroc!

Marius

Sus
buster
Club fan
Club fan

Data înscrierii: 20/Feb/2008

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 12:59 pm 
Titlul subiectului:

Bravo domnilor! O initiativa laudabila. Chiar se simtea lipsa pentru asa ceva!

Vreau si eu o imagine la profil si nu o incarca.. Solutii?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
admin
Administrator

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 1:21 pm 
Titlul subiectului:

buster a scris:
Bravo domnilor! O initiativa laudabila. Chiar se simtea lipsa pentru asa ceva!

Vreau si eu o imagine la profil si nu o incarca.. Solutii?!

Deocamdata pentru avatar o sa va rog sa bagati imagini de maxim 100x100 (pixeli). Daca totusi nu va iese schema dati'mi un pm cu poza pe care o vreti la avatar.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului seawolves.ro -> Welcome to the home of Seawolves M.C. Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum